FEKP - Alisa osvojila prvo mjesto!

Autor: knjiznica bukovac, 6. 10. 2020.

Učenica naše škole  Alisa Ciglar Tišljar iz 4.d razreda pobijedila je na natječaju za mlade na Festivalu europske kratke priče! Alisa je osvojila prvo mjesto svojom pričom Duga na početku kraju puta, budućnost se čini ljuta u konkurenciji 53 rada osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj i susjednim državama!

Velike čestitke Alisi!

U nastavku pročitajte više...

Jučer je u Rijeci našoj Alisi dodijeljena nagrada za najbolju kratku priču za mlade na 19. Festivalu europske kratke priče, a na istom su natjecanju drugo i treće mjesto osvojile dvije srednjoškolke. Ovogodišnji natječaj Festivala europske kratke priče osmišljen je pod parolom vizije budućnosti, a prilikom proglašenja pobjednika, pisac i novinar Davor Mandić naglasio je da je ove godine odluka o pobjedničkoj priči bila brza i jednosložna te da je Alisina priča oduševila žiri spojem zaigranosti i ozbiljne uronjenosti u stvarnost. Prosudbeno povjerenstvo naglasilo je da je Alisa odabrala vrlo zahtjevnu formu za pisanje svoje priče, a odabrala je pisati lirsku prozu i to još rimovanu. Usprkos tome, djevojčica od deset godina uspjela je napisati sjajnu, fenomenalnu priču koja se ističe zaigranim i zvučnim ritmom te pažljivim povezivanjem aktualnih društvenih problema - od pandemije i potresa u Zagrebu pa do ekologije i zabrinutosti za okoliš, a sve to iz perspektive djeteta.

Još jednom svi čestitamo Alisi na ovom zaista velikome uspjehu i nadamo se da će nastaviti i dalje ovako divno pisati kao dosad!