Svečana priredba povodom šezdesete obljetnice djelovanja Osnovne škole Bukovac

Autor: knjiznica bukovac, 22. 5. 2018.

Naša je škola 17. svibnja priredbom u Gradskom kazalištu Žar ptica svečano obilježila 60 godina postojanja. U nastavku pročitajte detaljnije, a fotografije pogledajte ovdje. Videoisječke možete pogledati klikom na slike.

Program je započeo izvedbom himne koju je otpjevao zbor naše škole pod vodstvom profesorice glazbene kulture Marije Marić, a nakon njih na pozornicu su izašli voditelji priredbe Petra Kordić (3.a) i Roko Runjić (6.a) te najavili govor ravnateljice, dr. sc. Mirjane Boras. Ravnateljica je u svom govoru srdačno pozdravila sve uzvanike priredbe, zahvalila svim bivšim i sadašnjim djelatnicima i učenicima škole na radu i postignutim rezultatima, a ove godine posebno su se istaknuli naši sportaši i učenica Ana Jurčević koja je na državnom natjecanju iz kemije osvojila prvo mjesto, te im je ravnateljica uručila prigodne nagrade za ta postignuća.

Na pozornicu su potom izašli prvi prvašići naše škole, generacija iz 1958. godine, koji su izveli Himnu bukovačkih prvašića. Saznali smo od njih, među ostalim, kako su izgledali početci naše škole i to da su imali nastavu na livadi, a stolce su morali nositi od kuće. Posebno su bili sretni što im se na ovoj priredbi pridružila njihova učiteljica Terezija Zec.  Jednom od naših prvih prvašića, gospodinu Davoru Malusu, pridružila se na pozornici njegova unuka Alma Malus. Njih su dvoje posebno lijepom i emotivnom izvedbom pjesme Princeza zaslužili veliki pljesak publike.

Učiteljica Damira Črep Gavrilović nastavila je u svom govoru „putovanje kroz prošlost“ škole te je izdvojila posebno zanimljive događaje i obilježja različitih vremena kroz koja je  škola prolazila. Nakon nje smo na pozornici imali priliku vidjeti glumca Zvonka Novosela koji je pročitao ulomak iz knjige Zvonimira Milčeca "Zvižduk s Bukovca".

Plesni dio priredbe prvi su otvorili članovi KUD-a Bukovac plesnom točkom Razglednica kroz Prigorje, a svojim su nastupom uveličali i ovu priredbu.

Nakon plesa vidjeli smo nastupe naših učenika. Prvo su učenice šestog razreda Tea Tomić, Bela Gavranović i Nina Štrok nastupile s izvedbom Moja škola (pjesmu je napisao naš bivši učenik Matija Krznar, mentorica učenicama : prof. Nataša Gaščić Đurkan), a nakon njih učenici 5. a i 5. d razreda izveli su igrokaz U razredu (mentorica : prof. Spomenka Šimić).

U zadnjem dijelu priredbe uživali smo u glazbenim izvedbama skupine Čarobna frula, a otpjevali su nam pjesme Balada iz predgrađa i Sing, sing, sing. Prije samog kraja priredbe učenice naše škole izvele su koreografiju (body percussion) pod nazivom Zvuk tišine, a za kraj priredbe svi su zborovi zajedno otpjevali pjesmu Zagreb, Zagreb pod vodstvom profesorice Marije Marić.

Nakon priredbe svi sudionici i gosti ostali su se družiti na domjenku koji su priredile kuharice naše škole.

Zahvaljujemo svima koji su došli na obilježavanje 60. godina OŠ Bukovac i onima koji su sudjelovali u organizaciji i provedbi samog događaja.

« Travanj 2024 »

Ovaj tjedan: 1915