SLUŽBENA OBAVIJEST O RUŠENJU POSTOJEĆE I GRADNJI NOVE OŠ BUKOVAC

Autor: Iva Magdić, 8. 5. 2020.

Danas, 8. 5. 2020. godine gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić je objavio da je donesena odluku o uklanjanju postojećeg objekta (osim sportske dvorane) OŠ Bukovac i gradnji novog objekta. Odluka je donesena na temelju omjera procjene saniranja postojećeg objekta i cijene izgradnje novog objekta, ali i činjenice da su se stekli svi preduvjeti kao što je riješena projektna dokumentacija za novi objekt. Davor Mateković, kao predstavnik arhitektonskog ureda Proarh, ukratko je predstavio projekt nove školske zgrade. Pročelnik Gradskog ureda za obrazovanje grada Zagreba Ivica Lovrić je najavio da će učenici naše škole od slijedeće školske godine biti smješteni u OŠ Žuti Brijeg. Ukoliko ne bude dovoljno prostornih kapaciteta u navedenoj školi, jedan dio učenika će biti smješten u neku drugu obližnju školi.

Predsjednik gradske četvrti Maksimir Stanko Gačić naglasio je da će gradska četvrt Maksimir i dalje sudjelovati u realizaciji projekta, posebno u organizaciji prijevoza učenika.

Očekuje se da će radovi početi početkom rujna i trajati do kraja 2021. godine. Medijske priloge o današnjem događaju možete pratiti na različitim TV kanalima i internetskim portalima.

Sve daljnje informacije o organizaciji slijedeće školske godine će biti objavljivane na našim mrežnim stranicama nakon službenih obavijesti i uputa koje budemo dobivali od mjerodavnih službi Grada Zagreba. Informacije će biti istovremeno proslijeđene Vijeću roditelja i razrednicima kako bi i oni informirali učenike i roditelje.

dr.sc. Mirjana Boras, ravnateljica OŠ Bukovac