> Knjižnica

Dobro došli na stranicu knjižnice OŠ Bukovac! Katalog knjižnice

Za vrijeme online nastave nastala je i virtualna knjižnica  - mrežna stranica koju su uredile knjižničarke, a sadrži mnoštvo korisnih sadržaja. Kliknite i pronađite nešto vama zanimljivo za čitanje!

Na policama možete pronaći nove zanimljive slikovnice i romane koje možete posuditi uz lektirni naslov.

Ovdje možete pratiti novosti i događanja u našoj knjižnici, a svoje prijedloge i pohvale šaljite nam na knjiznica.bukovac@gmail.com  smiley

knjižničarke:

Ana Novotny, prof.

Mateja Murković, prof.

popis potrebnih lektirnih naslova za knjiznicu2022-23.docx

Vijesti iz knjižnice

Noć knjige - najava

Autor: knjiznica bukovac, 13. 4. 2022.

I ove ćemo godine obilježiti Noć knjige u školi. Naše zainteresirane učenike u petak, 22. travnja i u ponedjeljak, 25. travnja (od 18 - 21 h) čeka druženje u školskoj knjižnici : rasprava s knjižničarkama o omiljenoj literaturi na temu slobode (ovogodišnja tema je Knjiga kao prostor slobode) i čitanje autorskih radova, radionica blackout poezije,  kreativna radionica izrade straničnika... U nastavku pročitajte više o ovom događanju.

Dragi prijatelji knjige,

pred nama je jedanaesta Noć knjige, koju organiziramo u povodu Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dana hrvatske knjige (22. travnja) kako bismo još jednom, zajedničkim snagama, pozornost skrenuli na knjigu i čitanje, njihovu vrijednost i značenje za pojedinca i svijet.

S obzirom na dinamiku školske godine i uskrsne praznike, a u želji da sudjelovanje u Noći knjige omogućimo i učenicima, produljili smo „radno vrijeme“ Noći knjige 2022. U razdoblju od 22. do 25. travnja, u dnevnim ili večernjim satima, održavat će se razni prigodni programi kojima će u središtu biti knjiga - događanja u knjižarama, antikvarijatima, knjižnicama, odgojno-obrazovnim i raznim drugim institucijama kao i u svim ostalim prostorima „prijateljima knjige“, ali i u javnom prijevozu, na ulicama i trgovima, svugdje gdje je knjiga rado viđeni gost.

Bez obzira na vrstu i karakter događanja, cilj nam je da kroz zajedništvo dijelimo radost čitanja i pisanja.

Na Noć knjige nastavit će se maloprodajna akcija Knjiga svima i svuda u gotovo svim knjižarama diljem Hrvatske, online shopovima nakladnika i online knjižarama s prigodnim akcijskim popustima u trajanju od 23. do 30. travnja 2022.

Tema: Knjiga kao prostor slobode

Tema u Noći knjige 2022. je sloboda odnosno zanima nas knjiga kao prostor slobode. U okviru teme istraživat će se pojam slobode, u čitavoj lepezi njezinih mogućih značenja i manifestacija (pravo na slobodu samoodređenja, mišljenja, izražavanja, kretanja... i u konačnici življenja na način koji odabiremo) te kako nam knjige pomažu proširiti granice našeg unutarnjeg i vanjskog svijeta, odnosno kako šire prostor slobode u nama.

Značajne obljetnice

Prije 400 godina rodio se veliki Jean-Baptiste Poquelin, poznatiji kao Molière, koji je prostor slobode pronašao u farsi i komediji, koristeći ih za kritiku društva svojeg vremena, zbog čega je često bio izložen pritiscima i cenzuri.

A kada se prisjećamo obljetnica u 2022., u misli nam dolaze i riječi velike Vesne Parun, kojoj ove godine brojimo 100 godina od rođenja: Ljudi će opet pisati rukom, na bilo čemu, na zidovima, jer to je jedino gdje se može izreći gola činjenica a da uz nju ne bude laž, da ne bude kancelarija, nego identitet u jeziku, u moralu, u kreatorstvu. Najbolji lijek za um je književnost. (Posljednja volja Vesne Parun : Antologija nesretnih sudbina, Denis Derk, VBZ, 2012.)

Detaljnije pročitajte na web stranici  https://nocknjige.hr/index.php

« Ožujak 2024 »

> Knjižnica