> Knjižnica

Dobro došli na stranicu knjižnice OŠ Bukovac! Katalog knjižnice

Za vrijeme online nastave nastala je i virtualna knjižnica  - mrežna stranica koju su uredile knjižničarke, a sadrži mnoštvo korisnih sadržaja. Kliknite i pronađite nešto vama zanimljivo za čitanje!

Na policama možete pronaći nove zanimljive slikovnice i romane koje možete posuditi uz lektirni naslov.

Ovdje možete pratiti novosti i događanja u našoj knjižnici, a svoje prijedloge i pohvale šaljite nam na knjiznica.bukovac@gmail.com  smiley

Popis potrebnih naslova za knjiznicu.docx

Vijesti iz knjižnice

Predstava "Pipi Duga Čarapa" u Trešnji

Autor: knjiznica bukovac, 11. 11. 2014.

U utorak, 4. studenog, treći i četvrti razredi pogledali su predstavu "Pipi Duga Čarapa" u kazalištu Trešnja. Što misle o predstavi, kako im se svidjela, što im je bilo najdraže, a što im se nije svidjelo pročitajte u nastavku.

Najdraži mi je događaj kad' je Pipi došla u školu pa je učiteljici rekla svoje dugo ime i kad je jedna cura pitala učiteljicu: „Kada  će mi narasti cice?“. Oba dijela su mi najdraži jer su smiješni. Ponekad poželim da sam ja Pipi. (Iva, 3.b)

Dojmilo me se kad je Pipi bacila jabuku kroz drvo Tomiju i Aniki. Dojmilo me se još kad joj je konj rekao da opere zube, a ona je samo zagrizla jabuku, a ne oprala zube. Po mom mišljenju predstava je bila zabavna, vesela i smiješna zato što je i Pipi vesela i zaigrana (Ana, 3.b)

Meni se svidjela predstava zato što je zabavna, smiješna i vesela, a nije mi se svidjela zato što je kratka. (Karlo, 3.b)

S razredom sam bila u kazalištu Trešnja pogledati predstavu Pipi Duga Čarapa. U samoj predstavi mi se najviše svidjela Pipi. Ona je jako sretna, zabavna, ludira se i uživa u svemu što radi. Svidjelo mi se i to što je predstava bila napeta i nisam znala što će se dogoditi na kraju. Najviše mi se svidjelo kada je došao Pipin otac zato što Pipi više nije bila sama. (Tara, 3.b)

Predstava mi se svidjela jer je bila duhovita, zabavna i vesela. Pipi je jako zabavna djevojčica, često izvodi vragolije i šali se. Najviše mi se svidjelo što se u predstavi pojavljuju i djeca kao glumci i što ima sretan završetak. (David, 3.c)

U predstavi mi se svidjelo kada je Pipi upoznala Aniku i Tomija i kada joj dođe tata. Anika i Tomi su joj postali prijatelji. Voljeli su se igrati s Pipi, nisu joj se rugali, a ona je bila dobra prema njima. Kada Pipin tata dođe, sve je tako dirljivo. (Antea, 3.d)

U predstavi Pipi Duga Čarapa najviše mi se svidjelo kada su policajci ušli u publiku i tražili Pipi zato što su osvijetlili cijelu publiku. (Franka, 3.d)

4.11.2014. gledali smo predstavu Pipi Duga Čarapa. Najviše mi se svidjelo kada je Pipi našla nove prijatelje. Zato što sam i ja pronašla prijateljicu koja se zove Lucija. (Matea, 3.d)

Predstava mi se svidjela jer se Pipin tata vratio. I ja bi bio usamljen bez tate, a Pipi mi se svidjela jer je jaka.

Predstava mi se svidjela jer je Pipi luckasta, otkačena, vesela, zaigrana, neustrašiva i radi sve što želi. Najviše mi se svidio dio kada učiteljica ispituje Pipi zbrajanje jer Pipi smiješno odgovara. Ne sviđa mi se način na koji se Pipi odijeva jer izgleda šareno. Nije mi se svidjelo ni što predstava traje prekratko i što se Pipi nepristojno ponaša.

Meni se predstava nije svidjela zato što su izrezali par dijelova i zato što nije pratila redoslijed događaja knjige. (Jakov, 4.c)

Predstava je bila loša zato što su pola knjige izbacili i misle da imamo pet godina, ali su glazba i događaji dobri. Mislim da je Tomi tekst „Koga, čega – janjetine; komu, čemu – meni; s kim, s čim – s kapulicom mladom“ izvukao iz pjesme „Tužna priča o selu“ Postolara Trippera. (Marko, 4.c)

Predstava mi se nije svidjela jer je bila previše dječja i bila je potpuno drugačija od knjige. (Luka, 4.d)

U predstavi mi se najviše svidjelo kako se učiteljica čudila kako se Pipi neće ustati i pristojno ponašati. (Kristijan, 4.d)