Vršnjačka pomoć

Skupinu za vršnjačku pomoć čine po dva  predstavnika  učenika svakog razrednog odjela od petog do osmog razreda.

Pomoć se može očitovati na različite načine:

Pomoć u školskim predmetima i obvezama;
Organizaciji sportskih, kulturnih i rekreativnih sadržaja;
Organizaciji zdravstvene edukacije o različitim pitanjima (spolno prenosive bolesti…);
Pomoć djeci s posebnim potrebama i kronično bolesnima;
Pomoći drugima u konfliktima unutar obitelji;
Pomoći vršnjacima sa niskim samopoštovanjem i drugim rizičnim znacima socijalnog i emocionalnog razvoja;
Učenicima koji su na pragu delinkventnog ponašanja;
Učenicima koji eksperimentiraju s pićem, pušenjem, drogama…

Ovaj program, edukacija skupine mladih vršnjaka pomagača pod vodstvom pedagoginje škole, ima za cilj:

Učenike upoznati s djelotvornim načinima rješavanja životnih poteškoća vršnjaka;
Oformiti i educirati skupinu mladih za pružanje vršnjačke pomoći;
Inaugurirati vršnjačku pomoć u društvenoj sredini a posebice među odraslima koji odlučuju;
Napraviti i proširiti temelj za širenje mreže vršnjačke pomoći u širem socijalnom okružju.

U svom radu učenici će potaknuti potrebne promjene u načinu učenja, preuzeti odgovornost za postizanje boljih rezultata, uvažavati različitosti, pomoći jedni drugima u prilagodbi, naučiti prepoznati kada je nekome potrebna pomoć, donijeti odluku o načinu na koji pomoći, procijeniti vrijednosti dosadašnjeg izbora korištenja slobodnog vremena, kvalitetnije kreirati korištenje vremena u svrhu očuvanja zdravlja i osobnu dobrobit, osvijestiti važnost odgovornog ponašanja, ukazati na posljedice neodgovornog ponašanja, uočiti razne oblike ponašanja kojima potvrđujemo svoju odgovornost.  U privitku je popis članova ovogodišnje Vršnjačke.

> Pedagog  > Vršnjačka pomoć