> Knjižnica

Dobro došli na stranicu knjižnice OŠ Bukovac! Katalog knjižnice

Za vrijeme online nastave nastala je i virtualna knjižnica  - mrežna stranica koju su uredile knjižničarke, a sadrži mnoštvo korisnih sadržaja. Kliknite i pronađite nešto vama zanimljivo za čitanje!

Na policama možete pronaći nove zanimljive slikovnice i romane koje možete posuditi uz lektirni naslov.

Ovdje možete pratiti novosti i događanja u našoj knjižnici, a svoje prijedloge i pohvale šaljite nam na knjiznica.bukovac@gmail.com  smiley

Popis potrebnih naslova za knjiznicu.docx

Vijesti iz knjižnice

3.b i radioigre-slušaonice

Autor: knjiznica bukovac, 6. 5. 2015.

Učiteljica Sonja vodila je svoj 3.b u KGZ Augusta Cesarca na satove medijske kulture: radioigre-slušaonice. Poslušali su radioigru "Ticalove pustolovine", a zatim i oživjeli kratku radijsku scenu te naučili kako, tko, gdje i zašto se rade radioigre. U nastavku pogledajte i pročitajte kako im je bilo.

Ovo nije bio običan posjet knjižnici. Nismo posuđivali knjige, nego smo se upoznavali sa radom na radiju. Slušali smo zabavnu radio-priču "Ticalova putovanja". Čulo se puno zvukova godišnjih doba i glasanja životinja. Pokazano nam je kako se stvara radio emisija i kako se proizvode zvukovi koje mi čujemo. Sami smo pokušali snimiti malu radio emisiju. Bilo je zabavno i poučno. Došla sam kući puna dojmova i novog znanja.

Karla Pavić, 3.b

Ovaj odlazak u knjižnicu nije bio dosadan, nego zanimljiv. Ušli smo u jednu prostoriju gdje su nas dočekali ton majstor i teta s radija. Prvo smo slušali "Ticalova putovanja", a onda smo gledali prezentaciju što je radio igra i kako nastaje radio emisija. Najdraže mi je bilo kad smo sami izveli djelić iz crtića. Kad smo izašli iz knjižnice jedva sam čekala sve to reći roditeljima.

Iva Kelić, 3. b

U Knjižnici Augusta Cesarca  bilo je baš zabavno!

Kad smo došli prvo smo malo  razgledali knjižnicu. Nakon toga smo išli u jednu sobu i tamo smo  se smjestili i slušali na radiju jednu priču. Meni se ta priča jako svidjela. Malo smo popričali o tome, a onda smo pogledali PowerPoint prezentaciju o sobama za snimanje radio igre o glumcima i redateljima. Poslije su Dino i Lina glumili scenu iz priče  „Mala Sirena“. Na kraju smo poslušali brojalicu  „Tri mesara buhu klala“ iz priče „ Miševi i mačke naglavačke“.

Svima u razredu se svidio odlazak u knjižnicu.

Ako još niste bili onda vas tek čeka prava zabava!

Lana Čale, 3.b

Iz škole smo u knjižnicu krenuli u osam sati. Super mi je bilo kada smo svi zajedno išli na tramvaj. Nakon duge šetnje smo stigli u knjižnicu. Knjižnica je izgledala super i zabavno i već sam znala da će ovo biti super izlet. Kada smo poslušali priču Ticalova putovanja,redateljica nas je pitala neka pitanja. Gledali smo kako nastaje scena, kako su neki drugi glumci glumili... Onda mi je bilo super što smo odglumili scenu iz male sirene,likovi su bili sirena Lina i princ Dino. Baš mi je na kraju bilo žao što nije duže trajalo, ja bi najradije da traje dva tjedna. Mislim htjela bi da traje mnogo, mnogo duže jer mi je baš bilo ZABAVNO I POUČNO.

Tea Tomić, 3.b

> Knjižnica