> Knjižnica

Dobro došli na stranicu knjižnice OŠ Bukovac! Katalog knjižnice

Za vrijeme online nastave nastala je i virtualna knjižnica  - mrežna stranica koju su uredile knjižničarke, a sadrži mnoštvo korisnih sadržaja. Kliknite i pronađite nešto vama zanimljivo za čitanje!

Na policama možete pronaći nove zanimljive slikovnice i romane koje možete posuditi uz lektirni naslov.

Ovdje možete pratiti novosti i događanja u našoj knjižnici, a svoje prijedloge i pohvale šaljite nam na knjiznica.bukovac@gmail.com  smiley

Popis potrebnih naslova za knjiznicu.docx

Vijesti iz knjižnice

Krilate knjige

Autor: knjiznica bukovac, 4. 12. 2013.

Osnovna Škola Bukovac jedna je od sada već četiri škole koja se uključila u građansku inicijativu Krilate knjige koju je pokrenula udruga Krila – terapijsko jahanje za djecu sa cerebralnom i dječjom paralizom.

Osnovni koncept „Krilatih knjiga“ je produžavanje „života“ knjigama kojima je istekao rok trajanja u knjižnicama i onima koje djeca imaju kod kuće na način da se organizirano uključe u proces razmjene istih kroz ovu inicijativu.

...

Sva knjižna građa koja je predviđena za otpis, knjige koje su djeca prerasla svojom dobi ili ih imaju u duplikatu, ili ih jednostavno više ne žele posjedovati iz bilo kojeg razloga, skupljaju se na unaprijed određenim punktovima i svatko može uzeti knjigu koja ga zanima, ponijeti sa sobom da je pročita i nakon čitanja ponovo je može ostaviti punktu za druge zainteresirane čitatelje. Također može donijeti i neku drugu knjigu koju više ne želi posjedovati za sebe i ostaviti je na punktu za druge korisnike.

Punktovi su vidljiva mjesta u ustanovama, smješteni da ne ometaju prolaz ili rad ustanove, kapaciteta do 50-ak knjiga – košare, posebne police ili dijelovi polica označeni znakom projekta i kratkim opisom osnovne svrhe i načina korištenja. Osnovni i najvažniji cilj je udahnuti novi život knjižnoj građi koja bi se reciklirala na uobičajeni način ili skupljala prašinu i istovremeno podignuti razinu svijesti djece o neuništivoj vrijednosti knjige usprkos svim novim medijima, a i ekološki ciljevi ovakvog načina recikliranja su iznimno vrijedni. Važno je također napomenuti da troškove označavanja punktova i knjiga snose u potpunosti Krila, a knjige na punktovima su potpuno besplatne za sve.

Knjige se ne plaćaju, na njih nema vremenskog ograničenja, dovoljno je samo u njima uživati!

Ova građanska inicijativa provedena je zahvaljujući financijskoj potpori Regionalne zaklade za lokalni razvoj "Zamah" u sklopu decentraliziranog modela financiranja Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva.

Anja Kuga, voditeljica inicijative; volonteri@krila.hr

Saša Tuksar, Predsjednik udruge; krila@krila.hr