7. razredi

Agatha Christie na Bukovcu

Autor: knjiznica bukovac, 7. 1. 2015.

Učenici 7.a i 7.b razreda okušali su se u pisanju kriminalističke priče koja je izrazito popularna među čitateljima, ali je izrazito teška za pisanje jer ima stroga pravila. Ovo su samo neke od priča naših sedmaša.

„Pljačka banke“

Bio je to samo jedan miran dan u policijskoj postaji sve dok se odjednom nije začuo alarm.

Dogodila se velika pljačka banke u kojoj je ukradeno sto milijuna kuna. Kad je policija stigla, lopovi su već pobjegli. Zagrebom je kružila priča da je to napravio veliki lopov Bob, ali on je bio u zatvoru i svi su se pitali kako je to mogao napraviti. Znao sam da se od naše policije ne može puno očekivati pa sam odmah otišao u banku. Tamo sam se ušuljao i pokušao sam pronaći dokaze, ali ih nije bilo.

Sljedećeg dana sam čuo da je policija nešto pronašla, ali nisam znao što. Uzeo sam lopatu i bušilicu koju sam ostavio vani te sam se uputio u zatvor k Bobu kako bih ga ispitao. Nije ga bilo pa sam ušao u ćeliju kako bih pronašao nešto što će ga povezati s krađom. Nisam uspio. Sljedeći dan policija je našla podzemni prolaz za izlazak iz ćelije i optužili su Boba za krađu. Dogovorio sam se s čovjekom koji je bio na mjestu zločina da svjedoči.

Bob je dobio dvadeset  godina zatvora zbog velike pljačke banke. Ja sam bio zadovoljan tim vijestima, ugasio sam televiziju i krenuo brojiti novac.

D. Supančić. 7.b

„Brada“

U jednom gradu u Zagorju bila su dva dječaka, Dominik i Vedran. Došli u Dominikovu vikendicu na zabavu koje su se tamo održavale svakoga vikenda.

Toga vikenda održavala se još jedna zabava, a Dominik i Vedran odlučili su se maknuti od odraslih. Baš su počeli igrati paintball kad su začuli krik.Trenutak kasnije čuli su zvuk zatvaranja vrata automobila i kako isti ubrzava preko lišća.

Dječaci su pohitali do toga mjesta, ali zatekli su samo kacigu i pušku za paintball te četiri traga guma od automobila. Odmah zatim dojurila su tri dječaka i pitala su Dominika i Vedrana jesu li vidjeli njihovog prijatelja. Dominik im je pokazao kacigu i pušku, ali i tragove automobila. Vedran je zaključio da je dječak otet. Svi su dječaci pohitali do vlasnika paintballa koji im je rekao da je pored njega projurio crni kombi prije samo dvije minute i da vjerojatno ide prema Pregradi. Dominik je nazvao svoga tatu koji ih je odvezao u Pregradu.

Dječaci su u Pregradi vidjeli samo jedan crni kombi i to je bio Jožin kombi. Joža je sjedio sav uplakan i ispričao im je da je došao neki čovjek s pjegavom bradom, pretukao ga i ukrao mu kombi.

Dječaci su razmišljali kako bi pronašli toga čovjeka i odlučili su u vinariji „Hajduk“ organizirati izbor za najljepšu bradu Zagorja. Na oglas su napisali da svaki najtecatelj dobiva besplatni gemišt, a tome nijedan Zagorac ne može odolijeti.

Za vrijeme natjecanja Joža je prpeoznao traženoga čovjeka s pjegavom bradom.  Taj čovjek je odabran za pobjednika i za vrijeme proglašenja, policija je prišla čovjeku s pjegavom bradom, stavila mu lisičine i uhitila ga.

Otmičar je priznao dječacima gdje se nalazi oteti dječak te su Vedran i Dominik otišli po njega. Dominikov tata je u dječaku prepoznao Dominikova rođaka kojeg on jioš nije upoznao. Policija je otmičara odvela u stanicu gdje je priznao da otima djecu bogataša po Zagorju i ucjenjuje roditelje.

Dominik i Vedran su dobili novčanu nagradu i zahvalu grada Pregrade.

V. Filipić, 7.a

Iznenađenje

Jedne večeri, kad se moja sestra Ana otišla tuširati, iz znatiželje sam pogledala u njezino računalo. Vidjela sam nešto što mi ona nije rekla. Neka djevojčica joj je pisala grozne stvari. Jako sam se iznenadila i odlučila sam nešto poduzeti.

Idućega dana za vrijeme večere sam na Aninoj ruci ugledala ogrebotinu. Ona je to primijetila te sakrila ruku. To mi je bilo još sumnjivije. Poslije večere sam odmah pregledala računalo, ali ništa nisam našla. Drugo jutro smo Ana i ja krenule u školu i pitala sam je ima li nekih problema, a Ana mi je hladnokrvno odgovoila da nema. Pod velikim odmorom sam vidjela da je neka djevojčica gurnula Anu, ali je prebzo otišla pa nisam vidjela tko je to bio.

Ana je pod odmorom odložila svoju torbu u kojoj drži ključ od ormarića. Uzela sam ga i provjerila što Ana drži u ormariću. Našla sam sprej za crtanje po zidovima. Kod kuće sam je pitala zašto to drži u ormariću, a ona mije rekla da joj to treba za likovni.

U školi sam opet vidjela neku djevojku da ju je gurnula te sam otišla do nje. Djevojka je imala kapuljaču na glavi i nisam  joj mogla vidjeti kosu. Ponovno sam je ulgedala kad je išla u neki zapušteni park pa sam krenula za njom. Ondje ju je čekala Ana i zajedno su počele šarati po zidovima. Dotrčala sam do njih i skinula djevojci kapuljača. Jako sam se iznenadila kad sam vidjela da nema kosu. Ana je bila ljuta i vikala je na mene. Objasnila mi je da s Majom radi rad za likovni i da je ta djevojka preboljela rak prije dva tjedna.

Pitala sam Anu za poruke na računalu i za ogrebotinu. Rekla mi je da je to djevojčica iz druge škole, ali da je taj problem riješen.

Ana i Maja imale su za dva tjedna izložbu, a ja sam shvatila da je Maja krasna djevojka.

K. Seretin, 7.a

Ovaj tjedan: 2039